Uroczystość Świętej Rodziny w Żabiczkach

Jak we wszystkich wspólnotach Sióstr Świętej Rodziny, tak i we wspólnocie w Żabiczkach (Konstantynów Łódzki) siostry wraz z zaproszonymi gości świętowały Uroczystość Świętej Rodziny w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego.

Świętowanie rozpoczęła wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej dziękczynnej za dar charyzmatu „Świętej Rodziny” z prośbą o wierność temu charyzmatowi dla każdej siostry oraz za wszystkie rodziny, które uczestniczyły tego dnia w Eucharystii w kaplicy sióstr.

Po Mszy Świętej dzieci ze szkoły podstawowej oraz znajome rodziny wystawiły Jasełka, które przygotowały pod okiem s. Doroty. Występ uświetniły: muzyka wydobywająca się z klarnetu, instrumentu klawiszowego oraz fletu i śpiew kolęd.

Po życzeniach skierowanych do wszystkich rodzin, nawiązujących do słów Sługi Bożego ks. Piotra B. Noailles, założyciela Zgromadzenia: „Niech Twoja rodzina będzie drugim Nazaretem” wszyscy zgromadzeni zasiedli do „stołu”, gdzie posilili się przepysznymi ciastami ofiarowanymi przez zebranych gości.

Podziel się: