Dołącz do nas

Jeśli zastanawiasz się, czy Bóg wzywa Cię, aby zostać siostrą Świętej Rodziny, zadaj sobie pytania:

Czy jesteś osobą wierzącą, oddaną swojej wierze?
Czy jesteś zaangażowana w rozwój życia duchowego?
Czy masz dobre zdrowie fizyczne i psychiczne?
Czy interesuje Cię życie zakonne?
Czy pociąga Cię styl życia sióstr Świętej Rodziny?

Jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK to przyjdź i zobacz.
Możesz zadzwonić i porozmawiać z którąkolwiek z naszych sióstr. Zapraszamy Cię by spędzić z nami czas, dołączając do nas na posiłki, modlitwę, rekreację. Możesz także skorzystać z możliwości
uczestniczenia w naszym życiu przez krótki czas lub przyjechać do nas na rekolekcje.
Jesteśmy gotowe by spędzić z tobą czas i pomóc ci w rozeznaniu.

Częste pytania

Aby zostać siostrą Świętej Rodziny trzeba mieć ukończone 18 lat, górna granica wieku to 35 lat. Starsze kobiety mogą prosić o przyjęcie do Zgromadzenia za szczególnym pozwoleniem Przełożonej Generalnej.

Pierwszym etapem kontakt z osobą odpowiedzialną za powołania w Zgromadzeniu, jest nią u nas s. Wiola. Osoba, która decyduje się na wstąpienie do Zgromadzenia pisze prośbę do Przełożonej Prowincjalnej o przyjęcie do Zgromadzenia, uzasadniając swoją prośbę.
Przełożona Prowincjalna wraz z Radą Prowincjalną podejmuje decyzję o przyjęciu kandydatki, a kandydatka rozpoczyna pierwszy etap formacji zwany postulatem.

Świadectwo chrztu i bierzmowania, opinie proboszcza oraz prośbę o przyjęcie do Zgromadzenia a także życiorys i świadectwo ukończenia szkoły oraz zdjęcie i zaświadczenie o stanie zdrowia.

Pierwszą misją każdej siostry Świętej Rodziny jest bycie i tworzenie wspólnoty na wzór Świętej Rodziny oraz pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Siostry podejmują różne posługi, zgodnie z pragnieniem założyciela „by szerzyć i umacniać wiarę na wszelkie sposoby”. W Polsce siostry odejmują pracę jako katechetki, nauczycielki w przedszkolach, pielęgniarki, pracują w Caritas, wyjeżdżają na misje, organizują rekolekcje i skupienia dla dzieci, młodzieży, kobiet i rodzin.

Tak, siostry odwiedzają rodzinę w czasie swojego urlopu bądź przy innych okazjach.

Tak. Większość sióstr ma ukończone studia. Najczęstsze kierunki to teologia, pedagogika, studia nad rodziną itp.

Zazwyczaj pojawia się zainteresowanie życiem zakonnym oraz silne pragnienie by zostać siostrą. Jeśli jest się otwartym na pragnienie by iść za Chrystusem i na jego wołaniem do pójścia za Nim, jednocześnie modląc się i przystępując do sakramentów, to to pragnienie wydaje się najlepszym sposobem na życie i podążanie drogą świętości i miłości Boga oraz ludzi.

KONTAKT

Jeśli odczuwasz pragnienie, by zostać siostrą Świętej Rodziny, chcesz przyjechać do naszej wspólnoty, aby przyjrzeć się życiu sióstr, wziąć udział w dniach skupienia czy rekolekcjach lub zwyczajnie porozmawiać, skontaktuj się:

s. Wioletta Krzymowska SFB

Święta Rodzino bądź zawsze z nami i króluj na zawsze we wszystkich sercach

0
Lat istnienia
0
Lat obecności w Polce
0
Liczba sióstr na świecie
0
Liczba krajów gdzie jesteśmy