Srebrny Jubileusz ślubów zakonnych

Sobota, 15 września 2018, stała się okazją do świętowania Jubileuszu naszej Przełożonej Prowincjalnej, s. Barbary Sygitowicz, która 25 lat temu, 16 lipca 1993 roku, złożyła pierwsze śluby zakonne. Siostry z Prowincji, zaprzyjaźnieni kapłani, licznie zgromadzona rodzina, przyjaciele i znajomi Jubilatki włączyli się w dziękczynienie za otrzymane od Boga łaski podczas Jej dotychczasowego życia zakonnego.
Msza Święta sprawowana w Kościele Parafialnym w Warszawie-Aninie dała początek wspólnej radości. Homilię wygłosił o. Grzegorz O.M.I. ze wspólnoty warszawskich Oblatów, po której s. Barbara uroczyście odnowiła swoje śluby złożone Bogu 25 lat temu.
Dalsza część uroczystości, ubogacona programem przygotowanym przez postulat i nowicjat oraz przez siostry ze wspólnoty w Skierniewicach i nie tylko, przypomniała nam historię życia s. Barbary i zachęciła do aktywnej rekreacji.
Drogiej Siostrze Barbarze życzymy obfitości Bożych łask i dalszego, wiernego kroczenia za Tym, który kocha, miłością odwieczną.

Podziel się: