Zmarła śp. siostra Teodora Dylak

Dnia 5 września 2017 roku  w wieku 103 lat zmarła śp. siostra Teodora (Franciszka) Dylak ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 września 2017 r. O godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Judy Tadeusza w Łodzi przy ul. A. Książka 40. Ceremonia pogrzebowa będzie kontynuowana o godz. 12:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. Św. Wincentego w Łodzi (Doły) przy ul. Smutnej, gdzie ciało śp. siostry Teodory Dylak zostanie złożone do grobu.

Siostra Teodora  (Franciszka) Dylak, urodziła się w miejscowości Lutogniew koło Krotoszyna. W 1934 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny.  Po dwóch latach nowicjatu we Francji czyli w roku 1936 wyjechała do pracy na misjach w Lesotho, gdzie zajmowała się przede wszystkim nauczaniem, a swoją pracą przyczyniła się mocno do rozwoju szkolnictwa w tym kraju. Była między innymi autorką podręczników dla szkoły podstawowej.

Swoje wspomnienia z 42 letniej pracy misyjnej opisała w książce pt. ?Światło wiary w smoczych górach?, którą napisała mając ponad 80 lat.

Po powrocie do kraju w roku 1978 posługiwała we wspólnotach w Lęborku, Łodzi a także w Nuncjaturze w Danii.

Zmarła 5 września 2017 roku w Łodzi.

Podziel się: