Mamy już 200 lat!

200 lat to powód do ogromnej radości. Trwamy w roku jubileuszowym. W minioną sobotę siostry z prowincji polskiej spotkały się, aby wspólnie wyrazić Bogu wdzięczność, miłość i uwielbienie za dar złożony w sercu naszego Założyciela ? ks. Piotra Noailles, dar charyzmatu jedności i komunii ukazujący rodzinne oblicze Kościoła. 

Głównym punktem spotkania była dziękczynna Msza Święta, na koniec której wszystkie wyśpiewałyśmy  Te Deum laudamus. Ojciec Michał Nowak OFMConv wygłosił konferencję, w której ukazał jubileusz w kontekście biblijnym. Ojciec zwrócił uwagę, że jubileusz jest szczególnym czasem powrotu do Boga. Jest okazją, aby odpowiedzieć sobie na konkretne pytania, motywujące do refleksji i do rachunku sumienia: Co zrobiłam ze moim powołaniem? Czy z każdym rokiem jestem coraz bardziej szczęśliwsza w życiu zakonnym? Zostałyśmy zachęcone do powrotu do Boga, do pierwotnych ideałów, gorliwości. Jubileusz to czas łaski od Pana, więc korzystajmy, póki mam ten czas.

O 15.00 pomodliłyśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie przed Najświętszym Sakramentem dziękowałyśmy Bogu za 200 lat całej Rodziny Ks. Piotra Noailles, a także przepraszałyśmy Boga za wszystkie niewierności i odstępstwa.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania był jubileuszowy tort oraz wspólne rekreacja.

Dziękujemy Bogu za ten piękny dzień, który wniósł w naszą codzienność wiele radości.

s. Magdalena

Fot.: s. Agnieszka

Podziel się: