Skupienie dla Rodzin w Łodzi

W dniach 20 – 21 sierpnia w naszym domu w Łodzi odbyły się rekolekcje dla rodzin pod hasłem „Idźcie do Józefa” . W skupieniu uczestniczyło 9 rodzin z Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Malborka i Konstantynowa Łódzkiego. W odkrywaniu św. Józefa pomógł ks. Tomasz Kostecki z diecezji siedleckiej, który znany jest z prowadzonego przez siebie wideobloga zatytułowanego Wół i osioł.

Jak dzieli się s. Wiola, która zorganizowała te dni, był to błogosławiony czas łaski, który potwierdził, że organizowanie skupień dla rodzin jest dzisiaj bardzo potrzebne, jak mówi sama: „Ileż można słyszeć, że trzeba coś robić dla rodzin, a nie robić tego? Od świętego Józefa nauczyłam się, że jak coś słyszy się to trzeba to zrobić”.

Ksiądz Tomasz ukazał św. Józefa, jako prawdziwego mężczyznę z krwi i kości, pokazując miłość św. Józefa do Boga i Maryi w trzech sferach: sferze poznania i faktów, emocji i uczuć oraz woli. Uczestnicy mogli odkryć w sobie te sfery miłości, gdzie dotykali faktów, także tego co dziś dzieje się w świecie i w rodzinach, dalej w emocjach i uczuciach i konkretnych decyzjach, które nie powinny być podejmowane w emocjach.

Jedną z konferencji można posłuchać na profilu ks. Tomasza:

Pani Marzena, jedna z uczestniczek rekolekcji, podsumowała, że nie da się krótko opowiedzieć o tym jak przeżyła ten czas: „W serce dużo zapada. Przyjechaliśmy tu z 20 letnim stażem małżeństwa, a okazało się, że wśród uczestników jest przewaga takich małżeństw. Jak tylko się zapoznaliśmy, otworzyliśmy się niesamowicie. Przyjechaliśmy tutaj jak do rodziny. Jak tylko przekroczyliśmy próg domu, poczuliśmy zaufanie. Konferencje były przewspaniałe. (…) Jesteśmy wdzięczni, że siostry zorganizowały ten czas. Dwa dni to jest mało. Liczymy na więcej. Zapisaliśmy się już na kolejny rok i wierzymy, że to dzieło będzie trwało”

Podziel się: