Niezwykłe świętorodzinne spotkanie

W sobotni wieczór, 14 stycznia, odbyło się spotkanie Sióstr Świętej Rodziny ze Świeckimi Stowarzyszonymi Świętej Rodziny, które przybyły ze Skierniewic i Łodzi. Miejscem spotkania był Dom Sióstr Świętej Rodziny w Łodzi gdzie mieści się też Przedszkole Dzieci Dobrego Ojca. Jest to malowniczy zakątek umiejscowiony w leśnej scenerii.

Wstępem do spotkania była zabawa integracyjna, w trakcie której siostry i goście dzieliły się doświadczeniami życiowymi i opowiadały o służbie Bogu. Atmosfera od początku była tak serdeczna, że nie trzeba było przełamywać lodów.

Drugim punktem spotkania były wspólne jasełka. Każda obecna osoba losowała dla siebie rolę i brała aktywny udział w przedstawieniu, co także sprzyjało integracji. Wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary podkreślało świąteczny klimat niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia.

W tej świątecznej atmosferze rozpoczął się trzeci i zarazem ostatni punkt spotkania, którym była wspólna modlitwa w kaplicy, powierzenie swoich spraw i rodzin opiece Świętej Rodziny zakończona uroczystą kolacją przy świecach przy pięknie zastawionym stole świątecznym, pachnącym smacznym świeżym ciastem i owocami. Był to także czas luźnych rozmów i nawiązywania bliższych znajomości.

Spotkanie od samego początku do końca przebiegało w bardzo przyjaznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nie było wymuszone, tylko naturalne i prawdziwe. Pośród wzajemnej serdeczności, radości ze spotkania z drugą osobą i dziękczynienia za dar jej obecności dało się odczuć obecność żywego Boga, „narodzonego” w łódzkim Arturówku pewnego styczniowego wieczoru w środku lasu. Tego dnia słowa: a Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami stały się faktem i żywym świadectwem tego, że Jezus żyje pośród nas. Nawet Ojciec założyciel Piotr B. Noailles uśmiechał się serdecznie z obrazu.

Aneta Caban (świecka stowarzyszona)

Podziel się: