Międzynarodowa Sesja Komunikacji i Informacji

Jak głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie? Jak przekazywać Dobrą Nowinę i charyzmat? Czy można pozostać tylko na poziomie tradycyjnych środków przekazu? Czy współczesne media są szansą czy zagrożeniem?

Na te i inne pytania odpowiadały siostry zgromadzone na międzynarodowej Sesji Komunikacji i Informacji, które odbywało się w Domu Generalnym w Rzymie w dniach 21-31 maja 2018.
Niewątpliwie był to czas tworzenia więzów, poznawania kultur, ubogacających rozmów, rodzących się pomysłów i ciekawych inspiracji, spędzony w gronie naszych sióstr z różnych stron świata oraz s. Anny Marii Alcalde, naszej Przełożonej Generalnej oraz sióstr radnych.
Zaproszeni goście Marco Grotessi, specjalista w dziedzinie informatyki, s. Bernadette Reis, paulistka oraz Patrizia Morgante, ekspert w dziedzinie komunikacji zaanimowali kilka dni naszej pracy, dzięki czemu poznałyśmy jak działają social media, jakie są dobre i ciemne strony cyfrowego świata, a przede wszystkim jak korzystać z mediów, aby głosić Chrystusa i nasz charyzmat jedności i komunii.

Bez wątpienia każda z nas wyjechała z rozbudzonym zapałem do znajdywania nowych, twórczych dróg  ewangelizacji i dzielenia się naszych charyzmatem.

 

Podziel się: