Święto Patrona Przedszkola

W niedzielę misyjną, 21 października 2018, rodziny z Przedszkola im. Dzieci Dobrego Ojca w Łodzi, spotkały się na kolejnym już Święcie Patrona Przedszkola, a zarazem naszego Założyciela, Sługi Bożego ks. Piotra B. Noailles, aby modlić się o jego beatyfikację i  dziękować za misyjne pragnienie jakie nosił w swoim sercu, które do dziś realizowane jest przez wiele sióstr Świętej Rodziny. 

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii, podczas której ks.Andrzej zaprosił nas do modlitwy o beatyfikację Patrona Przedszkola oraz przypomniał nam postaci sióstr, które wiele lat życia spędziły na misjach. Podczas homilii przedszkolaki sprawnie odpowiadały na pytania dotyczące ks. Piotra, zaskakując swoją wiedzą zarówno księdza jak i obecnych na Mszy Świętej rodziców i sympatyków naszej kaplicy.

Zwieńczeniem całej uroczystości było przedstawienie przygotowane przez dzieci podczas którego mogliśmy poznać historię sióstr Stefanii i Teodory, które w 1936 roku wyruszyły statkiem na misje do Lesotho, gdzie ponad 40 lat spędziły wśród Basutosów.

Na koniec jak to podczas urodzin bywa, a tym razem były to 225 urodziny Sługi Bożego, ks. Piotra Noailles, był tort, a przy nim dużo radości i rozmów.

 

 

 

Podziel się: