Poświęcenie kaplicy w Konstantynowie Łódzkim

W dzień urodzin naszego Założyciela ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, poświecił naszą nową kaplicę i dom zakonny w Konstantynowie Łódzkim.

Ku ogromnej radości zebranych sióstr, zaproszonych kapłanów, budowniczych nowego domu i wiernych z okolicy, podczas uroczystej Mszy Świętej na skierowaną prośbę ksiądz arcybiskup dokonał uroczystego poświęcenia kaplicy. Tego samego dnia kaplica otrzymała tytuł Świętej Rodziny, potwierdzony dekretem podpisanym przez księdza arcybiskupa.

W homilii ksiądz arcybiskup powiedział między innymi, że „trzeba uważać jak się do świątyni wchodzi, ponieważ w tej świątyni człowiek może faktycznie spotkać Boga, a może się z nim absolutnie rozminąć, podobnie w tej świątyni człowiek może nawiązać sensowną relację z drugim, albo kompletnie rozminąć się z drugim. Ostatecznie będzie tak, że jedni wyjdą stąd usprawiedliwieni, a drudzy nieusprawiedliwieni”.

Na koniec siostra Barbara Sygitowicz, Przełożona Prowincjalna,skierowała słowa podziękowania do księdza arcybiskupa i do osób, dzięki którym kaplica powstała.

źródło: Archidiecezja Łódzka

Podziel się: